polski | english | deutsch

      Polecamy: ZOSTAŃ RODZICEM | Wspomóż fundację: Wpłata On-Line| Zobacz: Przedszkole GNIAZDKO

Zaprzaszamy na warsztaty rękodzielnicze dla każdego. "Nie święci garniki lepią" to cykl warsztatów organizowanych w okresie od kwietnia 2013r. do stycznia 2014r. w siedzibie Fundacji.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

Kwiecień
12.04 - Quilling i scrapbooking   
26.04 - Filcowanie biżuterii

Quilling to technika dekoracyjnego kształtowania pasków papieru. Polega ona na zwijaniu, odpowiednim ich kształtowaniu oraz sklejaniu. Technika ta była wykorzystywana już za czasów Renesansu przez zakonników do ozdabiania okładek ksiąg. Obecnie jest ona rozwijana i stosowana na całym świecie, a jej szczególną zaletą jest niski koszt materiału. Quilling jest przede wszystkim wykorzystywany do tworzenia niebanalnych kartek okolicznościowych oraz zaproszeń ślubnych. Najpopularniejszymi wzorami do tworzenia z papieru są motywy kwiatowe. Zwiniętymi paskami można również ozdabiać powierzchnie – na przykład drewniane pudełka. Tak naprawdę w tworzeniu metodą quillingu nie ma granic – wystarczy pasja, wyobraźnia… i papier.

Scrapbookingto metoda zachowywania wspomnień pod postacią (często zebranych w album) kolaży, stanowiących połączenie uwieczniających zdarzenie zdjęć i rozmaitych dekoracji. To nie tylko zdjęcie z narodzin dziecka, ze ślubu czy z urlopu, ale cała seria wydarzeń z tym związanych, pamiątek, dat. To też technika, którą wykonuje się prześliczne, niepowtarzalne kartki okolicznościowe. Do ozdabiania można użyć praktycznie wszystkiego co nam podpowie wyobraźnia, np. kolorowych papierów, cekinów, nitów, kolorowych materiałów, wstążek, muszelek, guzików.

Filcowanie biżuteriito rękodzieło polegające na formowaniu wełny za pomocą specjalnej igły do filcowania (filcowanie na sucho) lub ciepłej wody i mydła (filcowanie na mokro). Technika ta wykorzystywana jest do tworzenia odzieży, torebek, biżuterii, lalek, elementów dekoracji etc. Filcowanie bywa również nazywane "spilśnianiem". Podczas warsztatów każdy z uczestników warsztatów wykona własnoręczną biżuterię (kolczyki, naszyjnik, broszka – kwiat) wykorzystując w praktyce obie poznane techniki.


Maj
10.05 - Rzeźba z tkaniny
24.05 - Filcowanie szala na jedwabiu

Czerwiec
14.06 - Sianotwory

Lipiec
05.07 - Sutasz

Sierpień
02.08 - Ceramika

Wrzesień
13.09 - Filcowanie kapelusza
27.09 - Decoupage - podstawy

Październik
11.10 - Biżuteria witrażowa

Listopad
15.11 - Decoupage na tkaninie

Grudzień
13.12 - Decoupage świąteczny

 


W celu dokonania zgłoszenia, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy. Jedna osoba może uczestniczyć maksymalnie w dwóch warsztatach w ciągu całego cyklu ich trwania. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy rozpoczynamy od 15 marca 2013r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wypełniony formularz zgłoszeniowy można wysłać pocztą elektroniczną (mailem) Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faxem
na nr. 33 843 08 96,

W dniu rozpoczęcia warsztatów, proszę dostarczyć oryginał podpisanego zgłoszenia.


 

Aktualności

 • 27.04.15

  Po całym dniu rywalizacji nasza drużyna, chłopcy z Wioski Dziecięcej im. dr Janusza Korczaka w Rajsku wrócili z Warszawy z tytułem Wicemistrzów Polski - Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka (i placówek opiekuńczo-wychowawczych).

  Dowiedz się więcej...
 • 24.11.14

  Reprezentacje wychowanków domów dziecka zmierzyły się w pierwszych Mistrzostwach Polski w jorkyball. To połączenie piłki nożnej i squasha. To bardzo szybka gra. Piłka jest cały czas w ruchu, nie da się jej wybić, więc naprawdę szybko można się solidnie zmęczyć.

  Dowiedz się więcej...
 • 29.08.14

  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami multimedialnymi relacjonującymi 20 urodziny Fundacji Bliżej Człowieka. Wśród nich relacja wideo z obchodów 20-lecia, jak również, krótkie przypomnienie historii i przelot po niebie nad dachami domów Rajskiej Wioski.

  Dowiedz się więcej...
 • 28.07.14

  2014 rok, to rok obchodów 20 jubileuszu utworzenia Wioski Dziecięcej im. dr Janusza Korczaka w Rajsku. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

  Dowiedz się więcej...
 • 08.06.14

  Fragmenty z koncertu dziękczynnego w dniu 23. maja 2014 roku w kościele uniwersyteckim p.w. Św. Piotra w Magdeburgu,

  Dowiedz się więcej...
 • 24.01.14

  Poszukujemy kandydatów na Rodziców Zastępczych, gotowych rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Jakie są zadania Rodzica Zastępczego w Wiosce Dziecięcej?

  Dowiedz się więcej...

Archiwum


Warning: Creating default object from empty value in /home/blizej/ftp/fbc/modules/mod_archive/helper.php on line 47

Warning: Creating default object from empty value in /home/blizej/ftp/fbc/modules/mod_archive/helper.php on line 47

Warning: Creating default object from empty value in /home/blizej/ftp/fbc/modules/mod_archive/helper.php on line 47

Newsletter


Najnowsze wydarzenia, planowane akcje i informacje, którymi chcemy dzielić się ze znajomymi i przyjaciółmi - na wyciągnięcie ręki

 
Twój adres NIE zostanie wykorzystany w celach marketingowych przez osoby trzecie

ZBUDUJ Z NAMI DOM budujemydalej.pl

Przyjaciele


Strona główna | Aktualności | O fundacji | Wioska dziecięca | Mieszkańcy | Jak nam pomóc? | Kontakt
Copyrights 2014 Fundacja Bliżej Człowieka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Fundacja "Bliżej Człowieka"
ul. J. Korczaka 34 Rajsko, PL 32-600 Oświęcim
Nasze konto: 60 1750 1048 0000 0000 2002 4364 / Raiffeisen Polbank